ℹ Provoz ordinace o letních prázdninách

Zastupuje: MUDr. Kateřina Zárubová

  • 1. – 4. 7.
  • 15. – 19. 7.
  • 29. 7. – 2. 8.
  • 12. – 16. 8.
Více informací zde
ℹ Preventivní prohlídky

Prosíme, objednávejte své děti s předstihem (cca 1-2 měsíce) na preventivní prohlídky v jejich lichých narozeninách (3, 5, 7, … let). Bez vykonané prevence nelze potvrzovat zdravotní způsobilost na akce školy, tábory, atd. Též nenechávejte tato potvrzení na poslední chvíli. Děkujeme!

ℹ Prosíme o nošení respirátorů v čekárně i ordinaci

V případě nemoci Vás žádáme o nošení respirátorů v čekárně i ordinaci.

ℹ Aktuality k chodu ordinace

Nemocní pacienti se objednávají telefonicky.

Více informací zde
ℹ Pro zájemce o registraci v naší ordinaci

Nové pacienty v současné době přijímáme v omezené míře.

Více informací zde

Sezóna respiračních infekcí 

V dětské populaci nyní probíhá zvýšený výskyt respiračních infekcí. Kromě běžných viróz se vyskytuje ve zvýšené míře covid-19 i chřipka typu A i B. 

Prosíme o provedení testů na covid před návštěvou ordinace, ideálně i chřipku (v lékárnách lze koupit kombinované antigenní testy na covid-19 i chřipku). Obě tyto infekce jsou vysoce nakažlivé, zabrání se tak přenosu infekce v ordinaci. 

Chřipka i covid má u dětí ve většině případů průběh mírný a nekomplikovaný. V prvních dnech postačí klid na lůžku, dostatek tekutin (ideálně čaj s medem a citronem, léky na tlumení kašle či podporu odkašlávání, při horečce nad 38,5°C antipyretika). Pokud do 3-4 dnů nedojde ke zlepšení stavu (pokles teploty pod 38°C, zmírnění kašle či nástup odkašlávání), je čas na návštěvu lékaře k vyloučení eventuálních bakteriálních komplikací. 

Při vysoké horečce, silné bolesti hlavy, zvracení a váznoucí šíji (vleže nelze ohnout hlavu na hrudník) je nutná kontrola lékaře neprodleně – je nutné vyloučit sice vzácné, ale velmi nebezpečné onemocnění meningitidou. 

Stále trvá vysoký výskyt streptokokových infekcí. Při silné nelepšící se bolesti v krku je nutné provedení Streptestu či standardního výtěru z krku.

Prosíme opět o nošení respirátorů v čekárně a ordinaci

Přejeme všem krásný adventní i vánoční čas prožitý ve zdraví a pohodě 🎄!