ℹ Prosíme opět o nošení respirátorů v čekárně a ordinaci

Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění (covidu-19 a chřipky) Vás žádáme o nošení respirátorů a provedení domácího testu na covid-19, pokud možno i na chřipku, před návštěvou naší ordinace (oba testy jsou k dostání v lékárně).

Více informací zde
ℹ Aktuality k chodu ordinace

Nemocní pacienti se objednávají telefonicky.

Více informací zde
ℹ Pro zájemce o registraci v naší ordinaci

Nové pacienty v současné době přijímáme v omezené míře.

Více informací zde

Sezóna respiračních infekcí 

V dětské populaci nyní probíhá zvýšený výskyt respiračních infekcí. Kromě běžných viróz se vyskytuje ve zvýšené míře covid-19 i chřipka typu A i B. 

Prosíme o provedení testů na covid před návštěvou ordinace, ideálně i chřipku (v lékárnách lze koupit kombinované antigenní testy na covid-19 i chřipku). Obě tyto infekce jsou vysoce nakažlivé, zabrání se tak přenosu infekce v ordinaci. 

Chřipka i covid má u dětí ve většině případů průběh mírný a nekomplikovaný. V prvních dnech postačí klid na lůžku, dostatek tekutin (ideálně čaj s medem a citronem, léky na tlumení kašle či podporu odkašlávání, při horečce nad 38,5°C antipyretika). Pokud do 3-4 dnů nedojde ke zlepšení stavu (pokles teploty pod 38°C, zmírnění kašle či nástup odkašlávání), je čas na návštěvu lékaře k vyloučení eventuálních bakteriálních komplikací. 

Při vysoké horečce, silné bolesti hlavy, zvracení a váznoucí šíji (vleže nelze ohnout hlavu na hrudník) je nutná kontrola lékaře neprodleně – je nutné vyloučit sice vzácné, ale velmi nebezpečné onemocnění meningitidou. 

Stále trvá vysoký výskyt streptokokových infekcí. Při silné nelepšící se bolesti v krku je nutné provedení Streptestu či standardního výtěru z krku.

Prosíme opět o nošení respirátorů v čekárně a ordinaci

Přejeme všem krásný adventní i vánoční čas prožitý ve zdraví a pohodě 🎄!