ℹ Prosíme o nošení respirátorů v čekárně i ordinaci

V případě nemoci Vás žádáme o nošení respirátorů v čekárně i ordinaci.

ℹ Aktuality k chodu ordinace

Nemocní pacienti se objednávají telefonicky.

Více informací zde
ℹ Pro zájemce o registraci v naší ordinaci

Nové pacienty v současné době přijímáme v omezené míře.

Více informací zde

Aktuality ke koronaviru

Trvá změna organizace ordinační doby.

Preventivní prohlídky a poradna jsou nadále přesunuté na začátek ordinačních hodin.

Nemocné děti ošetříme výhradně po předchozím telefonickém objednání na konci ordinační doby. Zveme si pouze vážněji nemocné děti, běžné krátkodobé rýmy, kašle a zvýšené teploty konzultujeme telefonicky nebo mailem, případné „ošetřovačky“ připravíme k vyzvednutí rodiči. V čekárně mohou být společně maximálně 3 děti ( s doprovodem).Po ordinačních hodinách dezinfikujeme ordinaci a čekárnu prostřednictvím germicidní lampy.

Žádáme nemocné, aby ordinaci nyní fyzicky nenavštěvovali bez telefonické konzultace s námi, nezávažné problémy léčili doma, závažnější onemocnění nejdříve konzultovali telefonicky či mailem. Snažíme se o maximální bezkontaktní poradenství.

Preventivní prohlídky, poradnu a očkování provádíme standardně. Pokud mají rodiče nebo děti jakékoliv i nezávažné respirační příznaky včetně rýmy a kašle, na prevence prosím nechoďte. Prosíme o nošení roušek i u dětí nad 2 roky. Respirátory jsou možné pouze bez výdechového ventilu nebo je nutné takovýto respirátor ještě překrýt rouškou. Do poradny noste prosím podložku na přebalovací pult a látkovou plenu na váhu. Ordinace je uzamčena a objednané pacienty pouštíme dovnitř jednotlivě, v režimu vždy 1 rodič + 1 dítě. Před vstupem do ordinace si prosím v čekárně vydezinfikujte ruce.

Co dělat při podezření na nákazu koronavirem?

V prvé řadě nám zavolat. Vystavíme elektronickou žádanku a budete moci jet vlastním autem na odběrové místo (seznam odběrových míst např. na stránkách MZ). Pokud nemáte možnost jet vlastním autem, volejte KHS Praha-západ ,tel.233 087 720,721, kde Vám bude objednána odběrová sanita. MHD lze použít jen v krajním případě za použití respirátoru a rukavic. Až do výsledku(většinou nyní do 2. dne) musí být členové domácnosti v karanténě.

Jaké jsou příznaky koronavirové infekce u dětí?

V podstatě jakékoliv respirační příznaky mohou znamenat nákazu koronavirem, zejména u dětí mohou být i velmi mírné. Teplota může být jen lehce zvýšená, suchý kašel, škrábání či bolest v krku, rýma. V některých případech i průjem či zvracení, ztráta čichu a chuti a nově i kožní příznaky, zejména otoky a zarudnutí prstů dolních končetin. V podstatě jsou to obecné příznaky různých virových onemocnění a odlišit je lze jen testováním.

V žádném případě prosím nevolejte linku 155, ta je určena pro závažné případy s výraznými dechovými obtížemi, což je naštěstí u dětí a mladých lidí extrémně vzácné. Horečka a kašel není důvodem k volání. Lze užívat běžná antipyretika a analgetika, léky na kašel či bolest v krku, pokud jsou přítomny. Hodně pít a užívat vitaminy, přírodní lze doplnit vyšším dávkami vitaminu C (500-1000 mg denně) a vitaminu D v běžných dávkách.

Je nutné děti při příznacích nachlazení testovat ?

U malých dětí je doporučeno testovat pouze kontakty nakažených nebo děti, v jejichž rodině žije zdravotně ohrožená osoba. Doporučuje se však od prvních příznaků virosy minimálně 10-tidenní izolace v domácím prostředí.

Věřím, že vše společně zvládneme. Přejeme Vám pevné zdraví a nervy!